Front Shocks for Yamaha Wolverine X4 18-20, BG4-F3390-30-00
Product categories
- A-Arm (349)
- accessories (2183)
- air filter (497)
- bag (104)
- ball joint (423)
- bearing (975)
- belt (465)
- bolt (623)
- Bracket (1190)
- brake cable (1135)
- brake handle (125)
- brake pads (533)
- Brakes (551)
- bumpers (301)
- bushing (734)
- carburetor (1145)
- cargo box (212)
- chain (209)
- charger (95)
- Clutch and parts (1622)
- connecting rod (130)
- contactor (281)
- Covers (126)
- Crankshaft (196)
- CV Axle (2589)
- cylinder (430)
- disk brake (671)
- Dust cover (410)
- engine crankcase (148)
- exhaust pipe (358)
- fan (187)
- fender (256)
- foot pedal (95)
- fork (123)
- friction disc (307)
- fuel oil filter (202)
- fuel pipe (101)
- fuel tank (133)
- gasket (1190)
- gear wheel (183)
- handguard (118)
- handle (432)
- handlebar (171)
- heat sink (296)
- hub (248)
- ignition (213)
- ignition coil (753)
- intake and exhaust valve (862)
- intake pipe (237)
- light (1071)
- muffler (108)
- Nut (292)
- oil seal (422)
- petrol pump (106)
- protective cover (682)
- rearview mirror (516)
- regulator (131)
- relay solenoid valve (322)
- rim (357)
- seat (139)
- sensor (259)
- shock absorber (1805)
- solenoid (234)
- spring (298)
- sprocket (408)
- starter motor (500)
- Steering Kit (279)
- switch (1189)
- tire (930)
- tool (1502)
- trailer hitch (118)
- water pump (108)
- windscreen and windshield (137)
- Wire harness (69)
Product tags
bearing
bolt
bracket
brake cable
brake disc
brake disk
bushing
bushing block
carburetor
car lamp
car light
centrifugal clutch
clutch
clutch cable
clutch parts
CV Axle
disc-brake
disc brakes
disk brake
exhaust valve
gasket
holder
ignition coil
ignition spark booster
intake and exhaust valve
jump-spark coil
Lamps
latch
Lift Kit
Lights
liner bushing
lining
lowering kit
protective cover
shock absorber
sleeve bushing
spark coil
sparking coil
switch
throttle cable
tire
tool
tyre
washer
wheel hub
High-strength monotube design for greater heat dissipation and more consistent damping force
Dual-Rate Springs for improved handling and better performance under pressure
Gas-charged and manufactured with anti-foam and anti-shear to reduce internal friction
High-quality multi-lip seals that reduce friction and keep grime out
Eye to eye distance: 508 mm, Spring outer diameter: 89 mm, Body outer diameter: 42 mm
Upper eyelet: 10 x 30 mm, Lower eyelet: 10 x 34 mm, Spring thickness: 11.5 mm