Pulley for Scag SCZ48V-22FX SCZ48V-23CV SCZ48V-25CV SCZ48V-26BS SCZ48V-28BS
Product categories
- A-Arm (349)
- accessories (2183)
- air filter (497)
- bag (104)
- ball joint (423)
- bearing (975)
- belt (465)
- bolt (623)
- Bracket (1190)
- brake cable (1135)
- brake handle (125)
- brake pads (533)
- Brakes (551)
- bumpers (301)
- bushing (734)
- carburetor (1145)
- cargo box (212)
- chain (209)
- charger (95)
- Clutch and parts (1622)
- connecting rod (130)
- contactor (281)
- Covers (126)
- Crankshaft (196)
- CV Axle (2589)
- cylinder (430)
- disk brake (671)
- Dust cover (410)
- engine crankcase (148)
- exhaust pipe (358)
- fan (187)
- fender (256)
- foot pedal (95)
- fork (123)
- friction disc (307)
- fuel oil filter (202)
- fuel pipe (101)
- fuel tank (133)
- gasket (1190)
- gear wheel (183)
- handguard (118)
- handle (432)
- handlebar (171)
- heat sink (296)
- hub (248)
- ignition (213)
- ignition coil (753)
- intake and exhaust valve (862)
- intake pipe (237)
- light (1071)
- muffler (108)
- Nut (292)
- oil seal (422)
- petrol pump (106)
- protective cover (682)
- rearview mirror (516)
- regulator (131)
- relay solenoid valve (322)
- rim (357)
- seat (139)
- sensor (259)
- shock absorber (1805)
- solenoid (234)
- spring (298)
- sprocket (408)
- starter motor (500)
- Steering Kit (279)
- switch (1189)
- tire (930)
- tool (1502)
- trailer hitch (118)
- water pump (108)
- windscreen and windshield (137)
- Wire harness (69)
Product tags
bearing
bolt
bracket
brake cable
brake disc
brake disk
bushing
bushing block
carburetor
car lamp
car light
centrifugal clutch
clutch
clutch cable
clutch parts
CV Axle
disc-brake
disc brakes
disk brake
exhaust valve
gasket
holder
ignition coil
ignition spark booster
intake and exhaust valve
jump-spark coil
Lamps
latch
Lift Kit
Lights
liner bushing
lining
lowering kit
protective cover
shock absorber
sleeve bushing
spark coil
sparking coil
switch
throttle cable
tire
tool
tyre
washer
wheel hub
Premium Quality Replacement Part
Pulley
For Scag
Models:
SCZ48V-22FX – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 22hp Kawasaki – 48V & 52V Cutter DecksSCZ48V-23CV-EFI – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 23hp Kohler – 48V & 52V Cutter DecksSCZ48V-23CV – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 23hp Kohler – 48V & 52V Cutter DecksSCZ48V-25CV – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 25hp Kohler – 48V & 52V Cutter DecksSCZ48V-26BS – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 26hp Briggs & Stratton – 48V & 52V Cutter DecksSCZ48V-28BS – Scag Cheetah 48″ Zero-Turn Mower, 28hp Briggs & Stratton – 48V & 52V Cutter Decks
Order Includes:
1 x Pulley | 483285Height : 43mm | 1.69″Inner Diameter : 41mm | 1.61″Outer Diameter : 56.7mm | 2.23″